23 Jún

Výlet a tanečné sústredenie


Odchod od Dk Dúbravka  9.00(nakladať od 8.45) Idú 2-AUTOBUSY-(1bus-chlapci,-vedúci Peťo,pani Lorinczová,pani Grujbárová,,2bus Dievčatá-vedúca Inka,pani Lubka,--potom sa navzájom zvítame na chate v DuboveJ) Príchod k DK  18.00 Deti môžu byť už v nácvičnom...-tričko Klnka--VODU pri sebe! Zobr...

Kalendár akcí
26 Jún

Dúbravský Festival

  • Kde: DK-Dúbravka-Saratovská 2,
  • Kedy: 16.00
10 Júl

Krojovaný deň

  • Kde: Láb-,
  • Kedy: 15.00
11 September

Mravenec-Medzinárodný Festival 12.ročník.

  • Kde: Plavecký Štvrtok,
  • Kedy: 13.00

História od roku 1978

Detský folklórny súbor KLNKA vznikol v roku 1978 na podnet bývalých tanečníkov Lúčnice a v súčasnosti pracuje pri ZUŠ Eugena Suchoňa.

Materskou scénou sa mu stal Dom kultúry Dúbravka v Bratislave. Umeleckou vedúcou, pedagógom a choreografkou je Ingrid Saňková. V spolupráci s tanečným pedagógom Mikulášom Sivým ml. vytvára pestrý repertoár, ktorý prezentuje vo svete dnes už vysoko cenené kultúrne hodnoty slovenského ľudového umenia i rozmanitosť jeho prejavov.

Z nášho repertoára

DFS Klnka je známy výrazným interpretačným prejavom založeným na precíznej technike oživenej spontánnou hravosťou jej členov – detí a mládeže vo veku od 4 do 18 rokov. Repertoár je postavený na tancoch a spevoch rázovitých regiónov ako napríklad Myjava, Horehronie, Liptov, Tekov, Šariš, Podpoľanie, Sedmohradsko, Gemer, Zemplín i na scénických obrazoch tvoriacich prierez tradíciami, zvykmi a obradmi obyvateľov slovenského vidieka počas roka. 

Repertoár zahŕňa aj špeciálnu ponuku tancov ako napríklad írske tance, balkánske tance, ktoré vznikli inšpiráciou na zahraničných zájazdoch.

Naša fotogaléria