24 September

Oznam byvalym clenom DFS Klnka


Ahoj Klnkári, dávame na známosť túto informáciu pre všetkých bývalých členov DFS KLNKA: POZVANIE na predstavenia k 40.výročiu Posielali sme pozvania poštou a mailom, ale bohužiaľ XXXadries je neplatných a vrátili sa nám obálky s pozvánkami a niektoré mailové adresy nám to ani neprijalo, takž...

Kalendár akcí
04 Október

vyst. na Oceňovaní-MU-Dúbravka

  • Kde: DK-Dúbravka-Saratovská 2,
  • Kedy: 19.00
16 Október

Vystúpenie-ME-v kicboxe

  • Kde: HANT ARENA-Trnávska cesta 29,
  • Kedy: 10.00
19 Október

Vystúpenie-Oceňovanie Seniorov

  • Kde: Zichyho Palác,
  • Kedy: 17.00

História od roku 1978

Detský folklórny súbor KLNKA vznikol v roku 1978 na podnet bývalých tanečníkov Lúčnice a v súčasnosti pracuje pri ZUŠ Eugena Suchoňa.

Materskou scénou sa mu stal Dom kultúry Dúbravka v Bratislave. Umeleckou vedúcou, pedagógom a choreografkou je Ingrid Saňková. V spolupráci s tanečným pedagógom Mikulášom Sivým ml. vytvára pestrý repertoár, ktorý prezentuje vo svete dnes už vysoko cenené kultúrne hodnoty slovenského ľudového umenia i rozmanitosť jeho prejavov.

Z nášho repertoára

DFS Klnka je známy výrazným interpretačným prejavom založeným na precíznej technike oživenej spontánnou hravosťou jej členov – detí a mládeže vo veku od 4 do 18 rokov. Repertoár je postavený na tancoch a spevoch rázovitých regiónov ako napríklad Myjava, Horehronie, Liptov, Tekov, Šariš, Podpoľanie, Sedmohradsko, Gemer, Zemplín i na scénických obrazoch tvoriacich prierez tradíciami, zvykmi a obradmi obyvateľov slovenského vidieka počas roka. 

Repertoár zahŕňa aj špeciálnu ponuku tancov ako napríklad írske tance, balkánske tance, ktoré vznikli inšpiráciou na zahraničných zájazdoch.

Naša fotogaléria