08 December

Poďakovanie


Milí klnkári-rodičia. Zajtra nás čaká posledné veľké celovečerné vystúpenie, ktoré je  završením nášho spoločného snaženia....veríme,že ho úspešne zvládneme a po vystúpení spoločne oslávime... Ďakujeme za dnešné 3-vystúpenie, ....ďakujeme všetkým za pomoc..ďakujeme.za trpezlivosť.. Inka,Pe...

Kalendár akcí
08 December

KLNKA -celovečerný program

  • Kde: DK-Dúbravka-Saratovská 2,
  • Kedy: 17.30
09 December

KLNKA -celovečerný program

  • Kde: DK-Dúbravka-Saratovská 2,
  • Kedy: 17.30

História od roku 1978

Detský folklórny súbor KLNKA vznikol v roku 1978 na podnet bývalých tanečníkov Lúčnice a v súčasnosti pracuje pri ZUŠ Eugena Suchoňa.

Materskou scénou sa mu stal Dom kultúry Dúbravka v Bratislave. Umeleckou vedúcou, pedagógom a choreografkou je Ingrid Saňková. V spolupráci s tanečným pedagógom Mikulášom Sivým ml. vytvára pestrý repertoár, ktorý prezentuje vo svete dnes už vysoko cenené kultúrne hodnoty slovenského ľudového umenia i rozmanitosť jeho prejavov.

Z nášho repertoára

DFS Klnka je známy výrazným interpretačným prejavom založeným na precíznej technike oživenej spontánnou hravosťou jej členov – detí a mládeže vo veku od 4 do 18 rokov. Repertoár je postavený na tancoch a spevoch rázovitých regiónov ako napríklad Myjava, Horehronie, Liptov, Tekov, Šariš, Podpoľanie, Sedmohradsko, Gemer, Zemplín i na scénických obrazoch tvoriacich prierez tradíciami, zvykmi a obradmi obyvateľov slovenského vidieka počas roka. 

Repertoár zahŕňa aj špeciálnu ponuku tancov ako napríklad írske tance, balkánske tance, ktoré vznikli inšpiráciou na zahraničných zájazdoch.

Naša fotogaléria